Bydlet ve vlastním domě?

Možná už bydlíme v podnájmu nějaký ten rok a už se nám nechce nic měnit. Možná, že naši rodiče bydleli také v podnájmu a my jsme na to jen zvyklí, nebo je to pro nás jen startovací bydlení. V dnešní době, kdy náklady na bydlení stále rostou, bychom se měli zamyslet nad tím, co bychom změnou mohli získat.
Vlastní bydlenípřináší spoustu výhod. I kdybychom potřebovali hypotéku nebo úvěr, stále máme před sebou vidinu toho, že jednou bude jen naše. Nechceme-li jít do velké investice, jsou možnosti, které stojí za to promyslet. Jedna z možností je mobilní bydlení, jehož cena je opravdu nízká.
nová budova

Pokud máme děti, budujeme domov a majetek i pro ně. V tomto směru jim můžeme být i příkladem. Během dětství si navyknou na určité prostředí a je možné, že v dospělosti nebudou chtít mít jiné.

V podnájmu máme své náklady. Mimo energie většinou také ukládáme své peníze do fondu oprav a tak se musíme podílet na investicích a údržbě celého objektu. Podílem také zaplatíme náklady za provoz společných prostor. Nic neztratíme tím, když si spočítáme náklady za celý rok. A tuto nemalou částku spolkne cizí dům. Přihlédnout musíme také na to, že nad námi pořád visí vypovězení smlouvy a nekorektní jednání pronajímatele.
důchodci na ulici
Navíc, když bychom chtěli udělat nějaké úpravy nebo přestavby v bytě, musíme se zeptat majitele. Ve vlastním bydlení se nikoho ptát nemusíme. Je to jen a jen naše věc. Můžeme si dělat, co chceme a kdy chceme.
barevný panelák
Samozřejmě, že bychom náklady měli i ve svém domě, musíme například navíc počítat s daní z nemovitosti, ale tady je můžeme regulovat podle svého, nezávisle na ostatních nájemnících a vybrat si sami dodavatele elektřiny a plynu. Můžeme si vybrat také, čím budeme topit, čím budeme svítit a velkou výhodou je i to, že nemusíme poslouchat hluk z okolních bytů a chodeb. Máme své soukromí a do budoucna nějakou jistotu, že na důchod nezůstaneme v předraženém podnájmu.