Každé slovo hraje obrovskou roli

Co je to vlastně slovo? Je to souhrn hlásek a samohlásek, které společně tvoří jeden celek, slovo. V každé světové řeči existuje mnoho a mnoho slov, ať už těch hezkých, či těch méně hezkých a vznešených. Každý člověk řekne každý den mnoho a mnoho slov. Slovem dokáže pohladit, budovat a velmi potěšit, ale slovem dokáže i ublížit a bourat. Slovy si kolem sebe můžeme stavět nepropustnou zeď, která nás má chránit před okolím, ale i ta zeď jednou spadne a my budeme muset čelit realitě takové, jaká je.
scrabble slova

V obchodě a všem, co je s ním spojeno, jsou slova ještě důležitější. Rozhodují o tom, zda dotyčný obchodník úspěšně prodá, či ne. Zda o něm lidi budou vůbec vědět, budou na něho mít pozitivní reference, tudíž u něho rádi nakoupí, nebo zda reference, slova o něm budou negativní a dotyčný obchodník nepochodí a brzy zkrachuje.

V reklamě a propagaci hrají slova hlavní roli. Pomáhají nám oslovit nového zákazníka, nabídnout výhodnou koupi zákazníku stávajícímu, informovat zákazníky o své existenci a zájmu o jejich spokojenost, zájmu o to, vyřešit jejich problém.

Zvolíme-li správná slova, máme vyhráno a vládneme davu, v opačném případě končíme v propadlišti minulosti. I při prodeji po telefonu , rozhoduje o tom, zda osoba na druhé straně linky nás vyslechne a koupí od nás, či zda nám ihned zavěsí a před tím nás ještě pošle do oněch míst, kde slunce nesvítí. To jistě žádný telefonní operátor nechce slyšet.
otevřená bible

Pro politiky je například slovo tím, co rozhoduje o jejich úspěšnosti a o jejich příjmech z politických postů a křesel, které si díky slovům vybojují.

Slovo je zkrátka zbraň, někdy i hromadného ničení, která má mnohonásobně větší moc, než meč a jakákoli jiná zbraň. Slovo zbraně dokáže pozvednout, ale také jejich ryk dokáže utišit a uložit je k odpočinku pro dobro všech.