Odjíždíme do lázní

Chystáte se do lázní a nechcete ponechat nic náhodě, aby byl váš pobyt příjemný a ničím nerušený?

Několik rad, na co nezapomenout při cestě do lázní

· Jestliže máte lázně doporučené a posvěcené ošetřujícím lékařem do takové míry, že vám vystavil lékařskou zprávu, která specifikuje léčebnou indikaci, budete ji v lázních potřebovat. Nezapomeňte si ji proto jako jednu z prvních věcí zabalit do cestovního zavazadla.
františkovy lázně.jpg
· Málokdy se stane, že na tuzemském lázeňském pobytu nemáte s sebou občanský průkaz a dokonce ani řidičský průkaz. Poměrně často však bývá zvykem, že lidé doma zapomenou průkaz ZTP nebo ZTP/P, který jim umožní poskytnout i výrazné slevy na některou z doprovodných služeb.
· Lázně na přelomech ročních období, nejčastěji konec léta a začátek podzimu, které trvají delší dobu, řekněme 3 týdny, mohou provázet i větší teplotní rozdíly v jednotlivých týdnech, anebo změna charakteru počasí. Neměli bychom zapomínat na vhodné oblečení a obuv, jež se těmto změnám přizpůsobí.
zasněžená kolonáda.jpg
· Po celou dobu pobytu bychom měli mít pokrytou i dostatečnou zásobu léků, pokud nějaké užíváme.
· Některý pobyt může být oživen i tzv. aktivitou outdoor. Klienti mají k dispozici zapůjčení kol, anebo možnost podniknout pěší výlety do přírody. Vybavit se předem vhodnou obuví a sportovním oděvem, třeba i cyklistickou přilbou, rukavicemi a vhodným batůžkem není od věci.
· Lázeňské ubytování je pochopitelně hotelového typu. Nestává se, že by host neměl k dispozici ručníky, ovšem někdy nemusí být jejich počet dostačující, a také i jejich velikost. Vyplatí se do zavazadla přibalit i vlastní větší osušku a pohodlný župan. Rezervní župan se hodí i z toho důvodu, že se během dne může prostřídat více procedur na bázi vody – vodoléčba, koupele, zábaly apod. a není nic horšího než nepohodlný vlhký svrchník. Nezapomínejte také na pokrývku hlavy, a to i v teplém ročním období, a pochopitelně na plavky a domácí obuv.
· Cenné věci, které s sebou musíte mít, např. větší finanční obnos nebo šperky, raději nechte uložit do hotelového trezoru, kde jsou v bezpečí.
bazén v lázních.jpg
· V lázních je standardem bezplatné Wi-Fi, pokud vlastníte notebook, lze si jej vzít s sebou.
· Pokud byste přece jen na něco zapomněli, co se týče oděvu a osobních věcí, lázeňské areály bývají obklopeny mnoha obchody a není problém většinu věcí dokoupit.