Nikdo vám nedovede s naprostou přesností říct, kam se budou posunovat ceny nemovitostí nebo zda budou levnější úrokové sazby, ale s jistotou lze říct, že levněji už bylo. Pokud se budete řídit tím, co říkají odborníci, tak už dávno mělo být levněji a úrokové sazby měly být zase na 3 procentech, ale světe div se není tomu tak. Spíš je to jenom chlácholení lidí, kteří si myslí, že když počkají, tak bude líp. Opak je však pravdou, nejlepší volbou je investovat do vlastního bydlení rovnou, ať jste s toho nejhoršího co nejdříve venku. Dnes se podíváme na to, proč tomu tak je.

V podstatě je úplně jedno, do jaké nemovitosti své peníze investujete. Ať už je to dřevostavba na klíč enerdomy, bytová jednotka nebo chalupa k celoročnímu bydlení. Všechny tyto nemovitosti každoročně stoupají na ceně, a to podle toho, v jaké lokalitě se nachází jak moc nemovitost udržujete. Je to investice, které se každoročně zhodnocuje a nikdy nepůjde během let pod kupní cenu, kterou jste za ní daly. Navíc budete ve svém a kdykoliv bude nějaká krize ve vztahu nebo budete mít zdravotní problém, tak můžete nemovitost prodat a získat z ní peníze.

To se vám u pronájmu nestane a místo placení pronájmu budete muset jít na ubytovnu nebo skončit pod mostem. Je to velmi tenký led a kdo má v dnešní době své vlastní bydlení, tak je mnohem dál než všichni ostatní. Věřte, že investovat by měl člověk jako mladý, protože ačkoliv to bude ze začátku velká zátěž, tak postupem času vám splátky budou připadat směšné a při zvyšování platů vám za 10 let bude částka připadat minimální. Začátek tak bude krušný, ale pak to půjde jenom k lepšímu, což u pronájmu nehrozí a stále vám budou zdražovat pronájem. Zkuste se nad tímto zamyslet a zkuste si promyslet, jak by to vypadalo, kdybyste byli i za 20 let v nájmu. Je to hrozná představa.